Peppa Pig je skvělá na učení angličtiny

Asi jste si už všimli, že nemůžu vynachválit Peppu Pig.

Proč se mi tak líbí (nejen) na učení angličiny u dětí?

  • Je tam krásný srozumitelný jazyk. Angličtina v Peppě je jednoduchá, srozumitelná, ale zároveň jí dokáží vyjádřit naprosto všechno. Pokud bychom všichni uměli anglicky na úrovni Peppy, docela by nám to většinou i stačilo.
  • Děti se s postavami mohou jednoduše ztotožnit. Peppa má 4 roky (později 5) a má malého brachu George (2 resp. 3 roky). Chodí do školky, chodí k babičce a k dědovi, jezdí na výlety, hraje si s kamarády… tak jako všechny ostatní děti. Peppa je sice malované prasátko, ale jinak se chová jako každé běžné dítě v tomto věku.
  • Slovní zásoba odpovídá každodenním situacím, se kterými se setkávají všechny děti – chození do školky, návštěva zubaře, nákupy, dovolená. Slovní zásoba je tedy nadmíru vhodná pro malé děti, není tam nic specifického nebo nepraktického, naopak vše je velmi užitečné.
  • Peppa Pig je velmi jemný serial vhodný i pro nejmenší děti. Není tam žádné násilí, rychlé střihy, problikávající barvy, témata jsou lehká a optimistická, příběh vždy konci pozitivně a dobře. Často je tam ukázané pěkné asertivní řešení různých problémů, ze kterých se děti mohou poučit.
    (Nechci tímto propagovat dívání se na televizi u velmi malých děti. Dcera začala ve dvou letech 20 minut denně a dlouho to pro ni bylo tak akorát.
  • Peppa pig je vtipná a to nejen pro děti. Peppa pig je pro mě jeden z mála dětských seriálů, kde si svoji zábavu často najdou i rodiče. Pokud znáte anglické reálie, o to větší. Je tam spousta krásných jemných vtipů, které jsou psané přímo z rodinného i manželského života a některé hlášky z Peppy se u nás v rodině usadily na trvalo.

Dejte Peppě šanci. Možná ji znáte s českým dabingem, který vás navždy odradil. Nedivím se. Já sama jsme ji znala dříve jen zpovzdálí a opravdu se mi nelíbila. Pak manžel kdysi pustil nějaký díl v angličtině náhodou na Youtube a zjistili jsme, že se nám to líbí a přesně to potřebujeme.

Proto dejte seriálu šanci v originále a uvidíte, jestli se vám zalíbí. První série je trochu pomalá a pár dílů trvá, než se to rozjede. Dceři to nikdy nevadilo, ale nás s manželem první díly nudí, nenechte se proto prvním díly otrávit nebo rovnou skočte na druhou sérii a na první se dodíváte ve druhem kole.

Existuje něco podobného jako Peppa?

Dětských seriálů pro podobnou věkovou kategorii je samozřejmě spousta, na Netflixu i YouTube. Pár jsme jich vyzkoušeli a žádný nás ani dceru nezaujal tak jak Peppa. Buď byly moc rychlé a divoké, smutné nebo se tam neřešily každodenní věci… myslím, že není náhoda, že je Peppa oblíbená po celém světě. 

Do jakého věku je Peppa vhodná?

Dcera Peppu nahradila jinými seriály nebo filmy kolem 5. roku. Samozřejmě viděla každý díl opravdu mnohokrát, takže se nedivím, že ji začalo zajímat něco jiného. Pokud ale děti s Peppou začínají, myslím, že i pro starší pěti let má co nabídnout. Vyzkoušejte.

Jaké máte zkušenosti vy? Dívají se vaše děti na Peppu v angličtině? Máte ji rádi? Nebo si ji teprve dnes pustíte?

Pojďte se podělit o vaše zkušenosti s ostatními rodiči do naší fb skupinky Děti umí anglicky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *