O mně

Jmenuji se Zuzka a mám pětiletou dceru. 

Vždy jsem měla blízko k cizím jazykům a jejich studium bylo mým koníčkem. Přečtěte si moji cestu k cizím jazykům.

Během svého života jsem se (na)učila anglicky, německy, italsky, francouzsky, španělsky a hindštinu. Postupně jsem si vytvořila systém, kdy jsem schopna se naučit cizí jazyk na dostačující komunikační úroveň za tři měsíce.

Sama na sobě jsem testovala různé metody studia cizích jazyku a ověřila si, co funguje a co ne. Co je efektivní a co není. 

Během všech těch let jsem měla možnost vyzkoušet několik různých metod a pozorovat na sobě jejich výsledky. Všechny tyto zkušenosti jsem se rozhodla zužitkovat a aplikovat na jazykovém „vzdělání“ své dcery.

Ještě než se dcera narodila, věděli jsme s manželem, že ji od malička budeme chtít vést k angličtině a pokusit se jí tento jazyk zprostředkovat co nejpřirozenější metodou, podobnou způsobu, jakým se dítě učí svůj rodný  jazyk.

Vytvořila jsem tak svoji “metodu”. Dávám slovo metoda do úvozovek, protože mi to přijde jako velmi silné slovo. Je to tak jednoduché a efektivní, že až uvidíte výsledky, nebudete chápat, proč se k tomu děti dávno nevedou naprosto všude. 

Tento blog je celý o této mojí “metodě”. Chci vás inspirovat k tomu, abyste ji svým dětem také dopřáli. Bude vás to stát 20 minut jejich času denně, potřebujete internet a vy si můžete těch 20 minut vychutnávat kafe. Žádná aktivita, kromě zapnutí videa, není od rodiče nutná. Jsem docela líný rodič a duší unschoolerka, takže pokud by to ode mě vyžadovala nějaké úsilí, věřte mi, ze bych to nedělala. 🙂

Začtete se do článků na blogu, jak začít, v kolika letech a kdy a jaké výsledky můžete očekávat, proč doporučuju Peppu Pig a další.

Přidejte se do skupinky Děti umí anglicky na fb, kde můžete nabrat inspiraci a zkušenosti od ostatních rodičů.

Díky, že jste dočetli až sem a přeji vám i vašim dětem, ať máte společně z angličtiny radost po celý život! 

Zuzka